Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

vše, co je dobré před koupí vědět

Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod trojank » 17 kvě 2009, 09:58

Ahoj, tady je odkaz na diskuzní fórum blízkého projektu MODŘANY CENTRUM, kde lidé začínají bydlet a jaké řeší problémy
http://obchodninamesti.povez.cz
trojank
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 180
Obrázky: 0
Registrován: 13 dub 2009, 21:02
Online: 8d 4h 19m 28s
Byt: 7704
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod admin » 17 kvě 2009, 10:23

Díky za zajímavý odkaz. Krátce jsem si fórum prošel, abych věděl, co naši kolegové po nastěhování aktuálně řeší - a jsou to např. vysoké poplatky za správu, vykrádání aut v garážích, připojení k Internetu ... a našel jsem tam i info ohledne založení Společenství vlasníků - viz. níže.

Společenství vzniká dnem doručení listiny s doložkou o vyznačení vkladu vlastnického práva do Katastru nemovitostí poslednímu vlastníku bytové jednotky (tzn. až budemem všichni zapsaní v KN). O tom nás katastrální úřad vyrozumí. Od této doby běží lhůta 60 dnů, kdy se musí konat 1. schůze shromáždění, kterou svolá původní vlastník budovy (zde se schválí stanovy a volí se orgány společenství) a tato schůze se může konat pouze za účasti notáře.
Zde si zvolíme výbor, který musí mít min. 3 členy - k platnosti volby je třeba, aby se na schůze sešli vlastníci jednotek, kteří mají většinu hlasů a ke zvolení je třeba nadploviční většina hlasů VŠECH vlastníků, přičemž rozhodující je velikost spoluvlastnického podílu na společných částech domu.
Poté bude společenství zapsáno do rejstříku. Další schůze se musí konat min. 1x ročně. Usnášeníschopná je pokud se dostaví vlastníci jednotek, kteří mají většinu hlasů a k přijetí rozhodnutí je třeba nadpoloviční většina hlasů PŘÍTOMNÝCH.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod admin » 17 kvě 2009, 10:45

Při čtení příspěvku níže jsem si vzpomněl na Jirku Ševčíka, který v tomto projektu původně plánoval koupit byt, ale právě blízký tramvajový oblouk a hlučnost po něm projíždějících tramvají ho odradily.

I v efku pozoruji občas hučení, ale domníval jsem se, že se jedná přenos vibrací od tramvají. Tramvaje mi jinak docela pijou krev. To pískání je při otevřeném okně dost intenzivní.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod jirkas » 17 kvě 2009, 11:35

pěkný článek z fóra MODŘANY CENTRUM:
Ahojte ,

když si tak projíždím jednotlivé příspěvky , nejsem ji jist k čemu má toto fórum sloužit. Trochu mi to připomíná plácek pro stěžování. Ano je zde spousta věcí, které se nedají vyřeši ihned, ale až po hromadné schůzi .... Větší problém vidím v tom, že je zde hodně věcí které může vyřešit každý z nás a o případných problémech se zde poté podělit. Ať je jedná o rozbité Brano v baráku, nefunkční vypínač, vrak v garážích či utržené zábradlí v baráku .... Jaký to má význam sdělit stížnost na fórum a dále neřešit on to někdo vyřeší ?? Pokud to cítíte opačně , omlouvám se.

Zdravím S.
jirkas
člen výboru
člen výboru
 
Příspěvky: 691
Obrázky: 141
Registrován: 08 čer 2008, 23:16
Bydliště: http://www.belariepark.cz
Online: 8d 4h 8m 51s
Byt: 1606
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod admin » 17 kvě 2009, 13:18

Jj, taky jsem to četl. Je pravda, že pouhé psaní problémů k jejich řešení nikdy nepovede. Nicméně hlavní přínos našeho fóra vidím v současné fázi hlavně ve vzájemném informování se o postupujících předpřejímkách. Pokud se nějaká závada vyskytla u jednoho bytu, jak je dost možné, že se vyskytuje i jinde ... a další uživatelé se na ní pak mohou při své předpřejímce víc zaměřit ;)

BTW A hlavní důvod na závěr - větší vzájemně koordinovaná skupina lidí toho může při komunikaci s developerem (resp. stavbou) prosadit vždy více než pouhý jednotlivec ;)
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod vachah » 17 kvě 2009, 14:16

K tomu se dá říct snad jenom "amen" :-)).
Možná malý námět - co založit téma, kde bychom všichni na jedno místo sepsali závady, které se někde vyskytly. Určitě by to bylo zajímavé pro finální přejímky.
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod admin » 17 kvě 2009, 21:04

No musíme si přece aspoň trochu věřit, ne? :D
Založení nového tématu ohledně závad zjištěných při předpřejímkách je dobrý nápad ... a už jsem ho i založil - je zde.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod jozefjezko » 18 kvě 2009, 09:30

Vie uz teraz niekto zistit aka bude cca.vyska mesacnych poplatkov (voda, elektrika,...) a co vsetko bude zahrnat?
Pre priklad - ja budem mat 1+kk, 44 m^2.
jozefjezko

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod admin » 18 kvě 2009, 09:35

Já se bojím, že to lze odhadnout jen velmi těžko - viz. zkušenosti kolegů z areálu Modřany Centrum. Sami přiznávají, že to, co jim naúčtovala správcovská firma, je o dost víc, než platili v podobném bytě do teď. BTW Jak dopadla ta Vaše plánovaná výměna bytu?
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod nicc » 18 kvě 2009, 10:49

Mam kamarada v Modranech Centrum, vysi poplatku mohu priblizit dle jeho bytu. Jeho byt 2kk , gar. stani, plocha bytu 52m..Platby 3400 + elektrina. V poplatcich rozuctovany uklidy typu uprava zelene, osvetleni a uklid garaze, polozka v kombinaci s garazi je tam asi 4x a se zeleni je to v bledemodrem. Rozhodne je to mnohem víc nez sem predpokladal a tento nazor zjevne je prezentovan i na jejich foru a poplatky rekl bych, neodpovidaji realu.No a vzhledem k tomu, ze konkretni firma je z Prahy 4, lze prepokladat, ze u Nas to bude stejne. A nez se zalozi spolec. vlastniku, aby s tim neco udelalo - cca pul roku, k tomu pocet bytu atd. atd., daji se mezi tim vydelat slusne penize..
nicc

 
Vytisknout tento příspěvěk

Další

Zpět na Rady a postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník