Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

vše, co je dobré před koupí vědět

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod jozefjezko » 18 kvě 2009, 15:37

Odpoved adminovi: byt som nemenil.
jozefjezko

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod josef007 » 18 kvě 2009, 18:37

Ahoj všem, já osobně v současné době bydlím v Modřanech centrum a po "dostavení" Belarie se přesunu do většího tam.
Je pravda, že auta v garážích se vykradli cca do 1 měsíce po nastěhování, hned se tam také zaparkoval nepojízdný vrak auta, který nikomu nepatří ??? :roll:
Lidé po sobě nezavírají garáž ?? a tou prochází místní mládež, CENTRA ždíme z lidí poplatky atd...atd.. :arrow:

Ale jinak je to docela pěkně a kvalitně postavený dům,
josef007

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod admin » 18 kvě 2009, 19:04

Díky za info. BTW Z Centra do Belárie se stěhujete jen kvůli většímu bytu nebo i kvůli nějakým jiným problémům spojeným s tímto nedávno dostavěným komplexem?
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod peterdvorak99 » 18 kvě 2009, 20:36

Zajímavé je také fórum vlastníků bytů ve Vinoři, kde rovněž České nemovitosti stavěly byty.
Upozorňuji na ně zejména v souvislosti s otázkou poplatků a jejich výše. Již na našem prvním setkání v restauraci se řešil problém, zdali dlouhodobý závazek odebírat teplo od jedné firmy nepovede k problémům (neúměrnému navyšování ceny díky monopolu). Nuže to je problém, který zde rovněž řeší. Jedna katastrofická hypotéza (trik developera) dokonce zní takto: developer si snižuje náklady tím, že kotelnu nezaplatí plně on, ale splácí ji majitelé bytů spolu s platbou za teplo, která je tak samozřejmě vyšší. Ve Vinoři se zavazují jedné firmě (Dalkia) na 15 let. U nás to bude podobné:
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f= ... c&start=80

Další důležitá věc, která by nikoho neměla později překvapit: za elektroměr včetně montáže se platí cca 13 tisíc (12,5 elektorměr, 500 montáž). Tato částka není zahrnuta v ceně za byt. Je to tak prý prakticky u všech developerů (viz totéž diskusní fórum):
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f= ... a&start=40

Tady naleznete diskusi o poplatcích a jejich výši:
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f= ... a&start=96
peterdvorak99
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 107
Obrázky: 7
Registrován: 24 led 2009, 20:06
Online: 1d 23h 4m 30s
Byt: 3302
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod josef007 » 19 kvě 2009, 08:51

admin píše:Díky za info. BTW Z Centra do Belárie se stěhujete jen kvůli většímu bytu nebo i kvůli nějakým jiným problémům spojeným s tímto nedávno dostavěným komplexem?


Jen kvůli většímu bytu....je to dobrá lokalita Albert za rohem, 2 hospůdky do 50m, Italská caffeterie 70m, proti tomu Belarie z toho nenabízí zatím nic.... :x
josef007

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod admin » 19 kvě 2009, 09:23

To je pravda ... a doufám, že se to brzy změní ...
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod Peeta » 19 kvě 2009, 10:31

Tak jsem si početla příspěvky vinořáků :) a abych pravdu řekla nestačím se divit. :shock: Každopádně díky za upozornění na platbu za elektroměr,to jsem také neočekávala..
Peeta

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod admin » 19 kvě 2009, 11:55

Jsou tam nějaké zajímavé postřehy? Přiznám se, že jsem tu diskuzi moc neprocházel.
Pokud jde o elektroměr, tak jsem věděl, že bude potřeba elektroměr pak koupit a nechat namontovat. Jen jsem neznal celkovou výši ceny.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod Peeta » 19 kvě 2009, 14:15

Diskuzi jsem projížděla docela dost.Koukala jsem třeba na rozpis jejich poplatků.Byli tam uvedeny 2 příklady na velikost bytu kolem 40m a 82m mám dojem,pokud jste to taky neviděl.Taky tam řešili dodatky v kupních smlouvách,ale abych pravdu řekla tak je to pro mě španělská vesnice.Myslím že právník se opravdu vyplatí na tyto smlouvy..
Peeta

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Diskuzní fórum MODŘANY CENTRUM

Odeslatod peterdvorak99 » 19 kvě 2009, 16:16

Diskuse stojí za přečtení, protože tito lidé jsou dál než my - už bydlí. Jak píše Peeta, řeší se tam otázka kupních smluv - co vlastně všechno člověk podepisuje - a v tomto rámci je jakoby poddiskuse o tom, že se zavazují na patnáct let k dodávkám tepla od jedné firmy a co to obnáší. Řeší se tam také "ordo procedendi", tj. jak postupovat po podpisu, zajít na katastr, namontovat elektroměr - jak dlouho to trvá atd. Konečně, jsou tam i příspěvky o prvních reklamacích.
Diskuse je dost nepřehledná v tom, že není strukturovaná a je trochu otrava v tom listovat. Tady ještě jednou díky Adminovi za tuto pěkně členěnou diskusi.
V rámci toho fóra living.cz jsou také jiné diskuse. Četl jsem také úplně jiné diskuse vlastníků bytů od Central Groupu. Obecně se zdá, že ze začátku řeší dost problém hluku. Jednak první půlrok, když se lidé nastěhují, tak pořád někdo vrtá a stěhuje (někdy bezohledně v noci). Druhak se u řady lidí projevuje nepříjemné překvapení, že byt v novostavbě je hlučnější. Dost katastrofa je, když má nad vámi někdo plovoucí podlahu - sám jsem zažil v jednom podnájmu (tomu jsem se vědomě snažil vyhnout už při koupi - kupovat byt tak, aby nade mnou už majitel nestihl klientské změny a alespoň ze začátku měl standard, tedy lino - možná mi to ale vrátí za provozu, když se rozhodne lino vyměnit za plovoučku :( ). Obvykle lidé srovnávají s panelákem a diví se, že v novostavbě je hluk. Fakt je, že v paneláku má skoro každý koberce, které tlumí kroky, takže je klidu opravdu víc. Při vybírání bytu je taky třeba koukat, aby soused neměl vedle vašeho obýváku koupelnu či WC. Pak slyšíte vše, i když nechcete...

Zajímavé diskusní fórum mají zde:
http://www.novezahradnimesto.net/forums.html
a zde:
http://www.lokalitametropole.cz/index.php
někdy řeší poměrně delikátní věci (viz rubrika "souložící sousedé"):
http://www.novezahradnimesto.net/ftopic1529.html
peterdvorak99
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 107
Obrázky: 7
Registrován: 24 led 2009, 20:06
Online: 1d 23h 4m 30s
Byt: 3302
Vytisknout tento příspěvěk

PředchozíDalší

Zpět na Rady a postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron