Způsoby financování

vše ohledně financování koupě bytu

Způsoby financování

Odeslatod admin » 01 dub 2008, 20:44

Citace ze stránek Českých nemovitostí:


vlastní prostředky - klient financuje formou záloh svůj byt již v průběhu výstavby dle příslušného platebního kalendáře. Klient se přímo podílí vlastními prostředky na financování výstavby nemovitosti, proto je jeho kupní cena nejnižší z nabízených možností financování

tzv. průběžná hypotéka - spolupráce s Českou spořitelnou, Hypotéční bankou a Komerční bankou umožňuje klientovi použít prostředky z hypotéčního úvěru v průběhu výstavby. Klientovi postačuje složit 15 % z kupní ceny z vlastních prostředků do 10 dnů od podpisu smlouvy budoucí kupní. Do tří pracovních dnů od podepsání smlouvy budoucí kupní musí klient zahájit jednání s bankou o poskytnutí hypotéčního úvěru. Banka je schopna vyplatit určitou část z kupní ceny do jednoho měsíce od podpisu smlouvy budoucí kupní. Druhá částka z hypotéčního úvěru (do výše 90 % z kupní ceny nemovitosti) je vyplacena bankou po vložení návrhu prohlášení vlastníka rozestavěné budovy na Katastrální úřad. Zbývající část (10 %) je vyplacena bankou až po podepsání smlouvy o převodu jednotky a podání návrhu na vklad této smlouvy na Katastrální úřad. Klient s pomocí "průběžné hypotéky" financuje výstavbu již v jejím průběhu obdobně jako v případě financováním - "vlastní prostředky". Kupní cena nemovitosti je téměř rovna financování č. 1

klasický hypotéční úvěr - jedná se o klasický hypotéční úvěr, kdy klient po smlouvě budoucí zaplatí minimálně 15 % z kupní ceny z vlastních prostředků, zbývající část je bankou vyplacena po dokončení a předání bytu klientovi. V případě, že klient uhradí vyšší akontaci než minimálních 15 % z ceny bytu, je mu celková cena snížena o patřičnou část odpovídající zvýšené akontaci.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Způsoby financování

Odeslatod kapr661 » 13 čer 2012, 09:03

Chtěla bych se zeptat jestli je lepší financovat bydlení krátkodobou půjčkou nebo si vzít půjčku u bankovní společnosti. Mám v plánu zařídit si novou koupelnu a nevím jestli se mi více vyplatí bankovní půjčka. Moc se v tomto neorientuji. Předem děkuji za odpověď.
kapr661

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Způsoby financování

Odeslatod c.fiala » 13 čer 2012, 16:58

Dobrý den,

ať jde o půjčku jakýhokoliv charakteru, každý má povinnost uvádět RPSN (roční procentní sazba nákladů), je v tom zahrnutý úrok + režie spojená s vedením úvěrového účtu. Kde je nižší, to bych vzal. Mám o těchto věcech přehled a tak kdyby jste si nevěděla s něčím rady, můžete mě kontaktovat na email fiala.c@seznam.cz
c.fiala
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 0
Registrován: 03 led 2009, 18:09
Online: 19d 13h 41m 21s
Byt: 5204
Vytisknout tento příspěvěk


Zpět na Financování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron