Ostraha v objektu

diskuze ohledně bydlení

Ostraha v objektu

Odeslatod ren » 02 bře 2010, 16:30

Dobry den,
rad bych se zeptal (a tim spise v souvislosti s prave zverejnenym dnesnim upozornenim o kradezi cipu a riziku parkovani), v jakem stadiu a jestli vubec je reseni zajisteni ostrahy objektu. Nasel jsem k tomu diskusi tady na foru - ale spis se jednalo o podnety. Bude se tim vybor zabyvat?
Jak uvedlo nekolik dalsich vlastniku, i ja jsem bydlel v objektu s 24 hodinovou ostrahou a recepci, mesicne jsem platil cca 400 Kc (byl to objekt s 85 byty; tady v Belarii je bytu 300, takze naklady by byly urcite nizsi) ale stalo mi to za to, byl bych jednoznacne pro.
Omlouvam se, pokud jsem nejakou diskusi nebo zaver na toto tema na foru nebo v zapisech z jednani vyboru prehledl. Diky predem.
ren
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 120
Registrován: 19 lis 2008, 02:07
Online: 2d 3h 7m 45s
Byt: 4701
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Ostraha v objektu

Odeslatod simek » 02 bře 2010, 16:43

Výbor jako celek tuto variantu nepodporuje. Já osobně s tím, stejně jako s kamerovým systémem nemám dobrou zkušenost(už několikrát jsem se ve společnosti ochranky díval na záznam zloděje na videu), nicméně na dalším setkání společenství o tom můžete nechat hlasovat, hlas většiny vždy rozhodne. Vaše úvaha, že velikostí se náklady snižují není myslím zcela správná.
A momentální situaci by ani toto neřešilo.
Naše řešení, které mám na starost je nahradit klíčový systém čipovým, pokusit se oddělit prostory domů a garáží. Ve čtvrtek mám schůzku s firmou která instalovala poruchová garážová vrata a s odborníkem na požární bezpečnost, se kterým proberu všechny eventuality řešení a na další schůzi o tom chceme nechat hlasovat. Problém jsou peníze. Nemáme zatím ani korunu a na jakékoli řešení se budeme muset skládat...
simek
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 514
Registrován: 18 črc 2008, 11:49
Bydliště: Pískařská 2075/5
Online: 84d 7h 39m 39s
Byt: 8703
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Ostraha v objektu

Odeslatod jpistek » 02 bře 2010, 19:59

Ahoj
Ja si myslim ze cipovy system je v poradku Meli jsme ho na Andelu (tykalo se to jen vstupovych dveri do domu i do garazi. Dvere vysuvne byli na dalkove ovladani Ktere bylo mozno kontrolovat a v pripade ze ho nekdo nepredlozil ke kontrole tak to nejaky technik vyradil elektronicky z provozu. Proc si myslis ze ostraha ktera by zde byla by nefungovala? Ti lide co se vkradaji do aut jsou preci jen amateri Honza
jpistek
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 94
Registrován: 20 říj 2009, 08:14
Online: 2d 18h 13m 19s
Byt: 6703
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Ostraha v objektu

Odeslatod ren » 03 bře 2010, 21:10

Dekuji za odpoved.
Navrh urcite podam, za 8 let bydleni v dome s ostrahou nebyl nikdy zadny problem, vsechno fungovalo a navic ostraha a recepce zvysili prestiz a hodnotu nemovitosti, bylo to i prakticke (prebirali postu, ohlasovali navstevy do bytu apod.)
Muzete prosim blize vysvetlit proc by podle Vas ostraha nefungovala? Treba i v kombinaci s dalsim zajistenim (napr. cipy), proti kteremu se take nebranim.
A proc by nebyly naklady pri nekolikanasobne vyssim poctu bytu nizsi?
V predchozim byte jsem platil mesicne sluzby a zalohy 2700 Kc, podobne jako tady, nedoplatky jsem nemival nebo jen nizke, a pokrylo to mimo jine recepci, 24 h ostrahu, spravce 8 hodin denne, zahradnika, udrzbu detskeho hriste atd.
Dekuji predem.
ren
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 120
Registrován: 19 lis 2008, 02:07
Online: 2d 3h 7m 45s
Byt: 4701
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Ostraha v objektu

Odeslatod xkurf » 04 bře 2010, 08:41

ren píše:navic ostraha a recepce zvysili prestiz a hodnotu nemovitosti, bylo to i prakticke (prebirali postu, ohlasovali navstevy do bytu apod.)


Zdravím,

toto co zde popisujete je podle mě u nás v domě nereálné, byť to zní krásně. Místo pro ostrahu je v domě jen jedno a to u vjezdu do garáží, cca 40 vlastníků do prostor garáží nemá přístup. Dalších 8 vchodů by pak bylo odseparováno. Navíc pak když by ostraha šla na obchůzku tak projití garáží a letmo vchodů zabere cca 30 minut kdy je dům prakticky nechráněn. Dále počet vlastníků 342 je pro jednoho hlídače k nezapamatování. A tak nějak nakonec když po domech, obchodních centrech ...... koukám na ochranky tak to jsou ve většině případů lidi před důchodem a v některých případech dokonce i lidi o kterých si osobně myslím že spíš patří za mříže (chuligáni apod.)

ren píše:Muzete prosim blize vysvetlit proc by podle Vas ostraha nefungovala?


De facto to vyplývá z výše uvedeného
xkurf

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Ostraha v objektu

Odeslatod jirkakom » 04 bře 2010, 16:51

Domnívám se, že ostraha objektu je dobrý nápad. Možná by to sebou přineslo určitá omezení, avšak za zvýšení bezpečnosti by to jistě stálo. Myslím, že by výbor měl tento bod rozhodně zařadit na následující schůzi SVJ. Pokud by se podařilo získat již i konkrétní nabídky na ostrahu, bylo by jistě jednodušší rozhodování. ;) Souhlasím s tím, že kvalita bezpečnostních služeb v obchodních domech, na stavbách atd. není rozhodně ukázková, ale dle vlastní zkušenosti je úroveň bezpečnostních služeb velmi odlišná, stejně jako nabídka služeb v jakémkoli oboru.
jirkakom
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04 úno 2010, 15:47
Online: 1d 21h 1m 47s
Byt: 4604
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Ostraha v objektu

Odeslatod c.fiala » 04 bře 2010, 18:20

Zdravím, teta bydlí v novostavbě v Bohnicích, která se velikostně rovná našemu projektu a ze začátku se tam kradlo daleko víc, než tady. Vykrádali se jak auta, tak sklepy a fakt ve velkém. Od doby co je tam ostraha cca 4 roky neví o ničem.
c.fiala
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 0
Registrován: 03 led 2009, 18:09
Online: 19d 13h 41m 21s
Byt: 5204
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Ostraha v objektu

Odeslatod ren » 04 bře 2010, 19:59

xkurf píše:
ren píše:navic ostraha a recepce zvysili prestiz a hodnotu nemovitosti, bylo to i prakticke (prebirali postu, ohlasovali navstevy do bytu apod.)


Zdravím,

toto co zde popisujete je podle mě u nás v domě nereálné, byť to zní krásně. Místo pro ostrahu je v domě jen jedno a to u vjezdu do garáží, cca 40 vlastníků do prostor garáží nemá přístup. Dalších 8 vchodů by pak bylo odseparováno. Navíc pak když by ostraha šla na obchůzku tak projití garáží a letmo vchodů zabere cca 30 minut kdy je dům prakticky nechráněn. Dále počet vlastníků 342 je pro jednoho hlídače k nezapamatování. A tak nějak nakonec když po domech, obchodních centrech ...... koukám na ochranky tak to jsou ve většině případů lidi před důchodem a v některých případech dokonce i lidi o kterých si osobně myslím že spíš patří za mříže (chuligáni apod.)

ren píše:Muzete prosim blize vysvetlit proc by podle Vas ostraha nefungovala?


De facto to vyplývá z výše uvedeného


Nemel jsem na mysli samozrejme zrizeni recepce, vzhledem k poctu vchodu se samostatnym vstupem souhlasim s Vami, ze to je nerealne. Nicmene zajisteni ostrahy realne je myslim bez problemu a vzhledem k vysokemu poctu bytu (tj. velkemu podilu rozdeleni nakladu) by bylo mozne mit i dva pracovniky ostrahy najednou, takze by jeden mohl byt nonstop na obchuzce. Samozrejme zalezi i na vyberu bezpecnostni sluzby, ne vsechny poskytuji nekvalitni sluzby. V predchozim objektu se take stalo, ze strazny usnul, nektery z obyvatel ho nahlasil a druhy den mel padaka. Dalsi pracovnici byli ale profici a pripad se neopakoval. Dokonce bylo bezpecne parkovat i kolem budovy, protoze ostraha chodila na obchuzku, za 8 let jsem neslysel o zadne kradezi, pred tim jsem parkoval pred domem bez ostrahy a mel jsem nekolik vloupani za rok.
ren
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 120
Registrován: 19 lis 2008, 02:07
Online: 2d 3h 7m 45s
Byt: 4701
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Ostraha v objektu

Odeslatod xkurf » 05 bře 2010, 08:13

Osobně s tím problém nemám a na program schůze toto zařadím nicméně ve vzduchu je stále otázka financí. Projednáme na výboru, případně vypíšeme tendr avšak co musí předejít je zvýšení záloh cca o 300 - 500 Kč / měsíc na byt s čímž nemusí všichni (například pan Anderle, který má většinu) souhlasit. A pokud Anderle řekne NE tak není co řešit. V rozpočtu domu tyto peníze nejsou.
xkurf

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Ostraha v objektu

Odeslatod c.fiala » 05 bře 2010, 11:58

Já myslím, že ostraha je nad všechny kamery a podobně. Často chodím domů v nočních hodinách a nedávno jsem tu viděl po druhé hodině se bezcílně potloukat 2 kluky v čepicích. Zapálil jsem si cigáro a chvíli to sledoval od chodníku na rohu budovy Nestle. Po chvíli jsem se utrhnul a šel směrem k nim, oni se v tu ránu vydali směrem k budově Orionky na opačnou stranu ode mě a zakřičel jsem na ně jestli tu hledají něco konkrétního, bylo to bez reakce. Myslím, že to tu nevykrádají bezdomovci, jak jsem se zde dočetl, ale feťáci, kteří se do této lokality plné hnusných podchodů, průchodů, nadchodů rádi stahují. Za podchodem pod kolejema tramvají jsou mimochodem po roztání sněhu buchny. Myslím, že ostraha bude plnit především preventivní účel, protože o žádnej organizovanej zločin se nejdená, všechny auta jsou vykradena primitivně od primitivních lidí. Ať jde o bezdomovce nebo feťáky, jde o vesměs plachý lidi, kteří když uvidí, že tu neustále někdo chodí, přesunou se parazitovat jinam. Z kamer si dělají tyto lidi, kteří nemají co ztratit a o co přijít to samé co z policie...
c.fiala
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 0
Registrován: 03 led 2009, 18:09
Online: 19d 13h 41m 21s
Byt: 5204
Vytisknout tento příspěvěk

Další

Zpět na Bydlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron