Závěry z prvního setkání budoucích majitelů bytů

diskuze ohledně postupu stavby 1.etapy

Závěry z prvního setkání budoucích majitelů bytů

Odeslatod admin » 17 dub 2009, 04:15

Tak setkání je úspěšně za námi. Účast mě velmi mile překvapila, nakonec se nás sešlo celkem sedm ;) Chtěl bych poděkovat všem, kteří dorazili, jak za účast, tak hlavně za cenné podněty, informace a postřehy. Z mého pohledu setkání splnilo svůj účel, tj. probrat zkušenosti a vzájemně si pomoct a poradit.
Pokud jde o konkrétní oblasti, které se řešily, tak se je pokusím sepsat.

  • na předpřejímku bytu je pořeba se pořádně připravit (ideálně si s sebou vzít nějakého odborníka), protože nedodělků je (alespoň podle některých zkušeností) poměrně hodně ... ale co je horší, tak je snaha je bagatelizovat a nabízet naprosto neadekvátní náhradu (např. za špatně provedený obklad v koupelně vymalování pokoje apod.) ... takže rada je nedat se a trvat buď na kompletním odstranění vady nebo na adekvátní (ideálně finanční) kompenzaci
  • problémy, které se při přejímce vyskytly - Tereza Ponocná (tereza) - chybně provedený obklad v koupelně, poškrábané dveře, problém s okny (nefunkční ventilace)
  • přejímka společných prostor - toto je poměrně důležitý bod, protože většinou mají lidé tendenci se zaměřit jen na svůj byt, přitom ale společné prostory vlastníme taky, idea je si jednotlivé sekce a patra rozdělit tak, abychom vše zkontrolovali (zájemci o kontrolu společných prostor se můžou hlásit buď přímo ve fóru nebo přes SZ či mail) - téma ohledně přejímky společných prostor je zde
  • pojištění bytů - jirkas má přes známěho výhodnější podmínky u Allianz, slíbil dodat kontakt - kontakt v tématu zde
  • jirkas si dal také za úkol s MČ Prahy 12 pořešit stav tramvajové zastávky, který není v současné době ůplně ideální
  • plynovou kotelnu má mít firma vybraná ČN v pronájmu na 15 let, což se nikomu z nás nelíbí ... otázka je, jestli s tím jde ještě něco udělat nebo ne
  • padla otázka, jak bude řešeno budoucí společenství vlastníků - zda bude pro každou sekci zvlášť nebo zvlášť pro každý bytový dům nebo jen jedno společné (každá z variant má své výhody i nevýhody)
  • kuchyně - rozproudila se diskuze ohledně vhodného kuch. studia ... převládal názor, že IKEA má něco do sebe :D
  • pokud jde o další diskuze, tak jsme rozebírali i lokalitu a projekt ... a shodli se, že má (překvapivě ;) ) oproti jiným developerským projektům své výhody (poměrně klidná lokalita s dobrou dopravní dostupností, zajímavě řešené bytové domy, dobré reference na Konstruktivu ...)
  • levnější spotřebiče do kuchyně - Hynek Vácha (vachah) slíbil dodat kontakt
  • řešili jsme i připojení k Internetu a shodli se na tom, že pokud se sejde dostatečný počet zájemců, tak nejlepším řešením je hromadné objednání větší konektivity - viz. diskuze zde
  • sklípky a garáže nejsou v katastru nemovitostí uvedeny u jednotlivých bytů (tj. zápis bytového projektu v KN není důvodem, proč nejde provést např. jejich výměna apod.) - další diskuze ohledně tohoto tématu zde
  • neoficiální informace je, že je stavba oproti původnímu plánu cca 2 měsíce v předstihu
  • padnul návrh uspořádat další setkání v cca půlce května (nejspíš stejná lokalita), kdy už budeme mít další zkušenosti a postřehy ohledně předpřejímek, které jsou teď pro nás asi to nejdůležitější

Určitě jsem na plno dalších zajímavých věcí, které se probíraly, zapomněl, takže bych chtěl požádat ostatní o jejich doplnění ;)

EDIT: 17.4. Doplněn další bod, na který jsem původně zapomněl
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Závěry z prvního setkání budoucích majitelů bytů

Odeslatod vachah » 17 dub 2009, 09:21

Jk jsemslíbil, posílám kontakt na prodjce "bílé a černé" elekotroniky,tj kuchuňské spotřebiče (ledničky, myčky, sporáky, digestoře...) Jedná se o zboží II. jakosti (tj. na výrobcích mohou být škrábance), ale je na ně plná záruka.
Stránky prodejce: www.ermild.cz
Mají zboží hlavně značkových výrobců, jako Liebherr, Bosch, AEG, Siemens...
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Závěry z prvního setkání budoucích majitelů bytů

Odeslatod c.fiala » 17 dub 2009, 15:02

Zdravím, jak čtu, setkání bylo úrodnější než jsem myslel. Píšu ohledně dvou věcí. Měl bych dotaz ohledně předjímek, do kdy mám možnost resp. jestli je termín kdy předjímky končí - jsem celkem dost časově zaneprázdněn. Druhá věc, pracuji v Telefónice v datovém segmentu a přečetl jsem si, že by byl možná zájem o jinou konektivitu než ADSL. Řešení je optická přípojka prodávaná tuším pod komerčním názvem IOL Ethernet Home. Pokud by byl zájem reálný, pokusím se při nejmenším vyzjistit podmínky (i ty o kterých se běžně ze strany obchodníků nemluví). Mějte se a RURA RUKU MYJE :-)
c.fiala
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 0
Registrován: 03 led 2009, 18:09
Online: 19d 13h 41m 21s
Byt: 5204
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Závěry z prvního setkání budoucích majitelů bytů

Odeslatod admin » 17 dub 2009, 18:56

Pokud jde o termín předpřejímek, tak Vám přijde e-mail s několika termíny a na Vás pak bude si některý vybrat. Informace ohledně dokončení předpřejímek se různí. Některé zdroje tvrdí, že by měly být předpřejímky hotové do přelomu dubna a května, jiné zdroje zase říkají, že můžou probíhat ještě v čevnu. Nicméně pokud Vás zajímá konkrétní termín pro Váš byt, tak doporučuju proaktivně poslat dotaz (ČN, pan Pěkný ...).
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Závěry z prvního setkání budoucích majitelů bytů

Odeslatod Pavel » 17 dub 2009, 23:31

Mám byt v sekci 4 a ta jde na předpřejímky jako poslední. V ČN mi řekli, že mám počítat s druhou polovinou května nebo začátkem června.
Pavel

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Závěry z prvního setkání budoucích majitelů bytů

Odeslatod admin » 17 dub 2009, 23:44

Jojo, podobnou informaci ohledně času mam od pana Pěkného taky. BTW Je fajn, že teď už tu máme v každé ze sekcí 1-4 alespoň jednoho budoucího majitele, což je dobře vzhledem k přejímkám společných prostor. Jen mě trochu zaráží, že z druhé budovy (sekce 5-8) tu nevím o nikom.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Závěry z prvního setkání budoucích majitelů bytů

Odeslatod simek » 18 dub 2009, 12:41

Dobrý den,
mohl bych Vás někoho požádat o kontak na toho pana Pěkného? Já jsem zatím bez kontaktu a byt bych tak už rád viděl.
Co myslíte tou sekcí? Já mám byt v 7mém patře domu číslo 8, jinak také B2. Nikde žádná sekce, takže nevím o čem mluvíte:o)

díky za kontakt
simek_jan@seznam.cz
simek
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 514
Registrován: 18 črc 2008, 11:49
Bydliště: Pískařská 2075/5
Online: 84d 7h 39m 39s
Byt: 8703
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Závěry z prvního setkání budoucích majitelů bytů

Odeslatod vachah » 18 dub 2009, 15:19

Sekcí myslíme číslo, které je na stránkách ČNAS (http://www.cnas.cz/cs/bydleni/belarie/b ... e=pudorysy) uváděno jako Dům č. X (za X dosadit číslo sekce).
Mimochodem, všiml jsem si, že ze stránek ČNAS zmizelo schéma rozdělení sekcí, kde byla např. zakreslena i lávka přes trať.
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Závěry z prvního setkání budoucích majitelů bytů

Odeslatod admin » 19 dub 2009, 21:06

simek píše:Dobrý den,
mohl bych Vás někoho požádat o kontak na toho pana Pěkného? Já jsem zatím bez kontaktu a byt bych tak už rád viděl.
Co myslíte tou sekcí? Já mám byt v 7mém patře domu číslo 8, jinak také B2. Nikde žádná sekce, takže nevím o čem mluvíte:o)

díky za kontakt
simek_jan@seznam.cz


Číslo domu je právě ta zmiňovaná sekce, ve Vašem případě tedy sekce č.8.

Jinak lze sekci odvodit i z čísla bytu, které má tuto strukturu: ABCD, kde A je sekce, B je nadzemní podlaží a CD pak poloha bytu na daném podlaží.

Tel. číslo na p.Pěkného je 731 193 637.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Závěry z prvního setkání budoucích majitelů bytů

Odeslatod admin » 20 dub 2009, 16:06

vachah píše:Mimochodem, všiml jsem si, že ze stránek ČNAS zmizelo schéma rozdělení sekcí, kde byla např. zakreslena i lávka přes trať.


Podle mě je to dalším důkazem toho, že 2.etapa se v tom rozsahu, v jakém byla dříve naplánována, realizovat nebude. Pro informaci je zmíněný nákres na fóru v tématu zde.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Další

Zpět na Postup stavby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron