Přejímky bytů

diskuze ohledně postupu stavby 1.etapy

Re: Přejímky bytů

Odeslatod admin » 26 dub 2009, 22:27

Díky za postřehy z předpřejímky. Hodně mě překvapilo, že v bytě ještě nemáte ani zárubně. V takovém případě mi totiž trochu uniká smysl předpřejímky. Pokud jde o zmíněného stavaře, objevil něco závažného, na co normální člověk nepřijde? Abychom věděli, na co se máme případně zaměřit.
Pokud jde o otopný žebřík, tak ten mám zakreslený v půdorysu, která jsem dostal v KC od pana Pěkného (únor 2008). Nicméně je vidět i na vizualizaci z Keramiky Soukup, kde jsem si nechával měnit obklady (viz. obr v galerii zde).
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod jirkas » 26 dub 2009, 22:40

jirkas
člen výboru
člen výboru
 
Příspěvky: 691
Obrázky: 141
Registrován: 08 čer 2008, 23:16
Bydliště: http://www.belariepark.cz
Online: 8d 4h 8m 11s
Byt: 1606
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod c.fiala » 26 dub 2009, 23:29

Zdravím, můžete napsat o co se v těch černých ovcích jedná? Vykazuje mi to chybu. Na předpřejímku bez odborný firmy určitě nejdu, sám určitě neobjevím to co oni a zástupcům developera nevěřím ani nos mezi očima. Zatím slyším a čtu jen samý negativa, sám se chystám během tohoto týdne a hned tan den tady poreferuji. Nejspíš ty 2 slečny o kterých se zde admin zmiňoval nalezly jiné obklady či dlažbu než si vybraly a to považuji za vrchol diletantství a snahu "vykompenzovat to" malbou pokojů za pár stovek jako drzost. Dobře, že jste si to nenechali líbit. Je dobře, že toto fórum existuje, určitě si ho najdou i potencionální kupci...
c.fiala
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 0
Registrován: 03 led 2009, 18:09
Online: 19d 13h 41m 21s
Byt: 5204
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod jirkas » 27 dub 2009, 00:54

jirkas
člen výboru
člen výboru
 
Příspěvky: 691
Obrázky: 141
Registrován: 08 čer 2008, 23:16
Bydliště: http://www.belariepark.cz
Online: 8d 4h 8m 11s
Byt: 1606
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod jirkas » 27 dub 2009, 01:08

jirkas
člen výboru
člen výboru
 
Příspěvky: 691
Obrázky: 141
Registrován: 08 čer 2008, 23:16
Bydliště: http://www.belariepark.cz
Online: 8d 4h 8m 11s
Byt: 1606
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod admin » 27 dub 2009, 13:32

c.fiala píše:Zdravím, můžete napsat o co se v těch černých ovcích jedná? Vykazuje mi to chybu. Na předpřejímku bez odborný firmy určitě nejdu, sám určitě neobjevím to co oni a zástupcům developera nevěřím ani nos mezi očima. Zatím slyším a čtu jen samý negativa, sám se chystám během tohoto týdne a hned tan den tady poreferuji. Nejspíš ty 2 slečny o kterých se zde admin zmiňoval nalezly jiné obklady či dlažbu než si vybraly a to považuji za vrchol diletantství a snahu "vykompenzovat to" malbou pokojů za pár stovek jako drzost. Dobře, že jste si to nenechali líbit. Je dobře, že toto fórum existuje, určitě si ho najdou i potencionální kupci...


Naprosto souhlasím. Investice do odborníka ohledně předpřejímek se rozhodně vyplatí. Můžete pak poslat kontakt na firmu, kterou jste si vybral, včetně Vašich referencí?
Pokud jde o slečny, tak se jednalo o to, že v koupelně byly jiné obklady (chyběl jeden typ), než které si v rámci KZ objednaly. Odpovědí jim bylo to, že se v podstatě o nic nejedná a že když se člověk ráno probudí, tak mu je stejně jedno, jaké má v koupelně dlaždičky ... toto mě hodně nadzvedlo :x
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod admin » 27 dub 2009, 13:34



Naštěstí v takovém stavu nejsme a myslím, že ani nebudeme. BTW Lituju lidi z toho pořadu ...
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod Milan » 27 dub 2009, 16:33

My jsme dnes absolvovali předpřejímku v sekce č.1. Průběh byl podobný s tím, jak zde již bylo uvedeno. Také jsem sebou měli odborného poradce. Byt již byl téměř hotov, jsou namontovány dveře (ve standartu) a vyřešeny klientské změny v koupelně (sprchový kout). Dlažba a obklady máme dodány ve „správném“ provedení. Našli jsme jen několik drobností. Občas někde opravit spáry, něco přetmelit a opravit lišty u podlahy. Celkově mám z provedení bytu dobrý pocit.
Jak zde byl uveden problém s topným žebříkem v koupelně, tak my jsem vzhledem ke klientským změnám (sprchový kout) jeho přesné umístění řešili již dopředu.
Přeji ostatním hodně štěstí.
Milan
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 24 lis 2008, 13:11
Online: 3d 8h 29m 49s
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod admin » 27 dub 2009, 17:17

Díky za info. Můžu se jen zeptat, jakého odborného poradce jste měli? Bylo to přes nějakou firmu nebo se jednalo o nějakého známého?
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod Crusty » 27 dub 2009, 18:39

admin píše:Díky za postřehy z předpřejímky. Hodně mě překvapilo, že v bytě ještě nemáte ani zárubně. V takovém případě mi totiž trochu uniká smysl předpřejímky. Pokud jde o zmíněného stavaře, objevil něco závažného, na co normální člověk nepřijde? Abychom věděli, na co se máme případně zaměřit.
Pokud jde o otopný žebřík, tak ten mám zakreslený v půdorysu, která jsem dostal v KC od pana Pěkného (únor 2008). Nicméně je vidět i na vizualizaci z Keramiky Soukup, kde jsem si nechával měnit obklady (viz. obr v galerii zde).


Stavař například zjistil nerovnosti na zdi, celkově hlavní přínos byl v aktivní komunikaci se zástupcem stavby a konkrétní dotazy k provedení bytu, pro nás nic neříkající. Bez konkrétního dotazování stavba sama k bytu či i k viditelným vadám nic nesdělí. Bohužel pro nás jsme v půdorysu neměli info o topném tělesu ani nás napadlo řešit konkrétní místo umístění ( nicméně minulý týden nám stavba potvrdila, že Keramika Soukup nikdy neneměla info o umístění tělesa).
Crusty
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 4
Registrován: 23 dub 2009, 21:21
Online: 53d 10h 57m 31s
Byt: 6406
Vytisknout tento příspěvěk

PředchozíDalší

Zpět na Postup stavby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron