Přejímky bytů

diskuze ohledně postupu stavby 1.etapy

Re: Přejímky bytů

Odeslatod c.fiala » 27 dub 2009, 21:36

admin píše:Naprosto souhlasím. Investice do odborníka ohledně předpřejímek se rozhodně vyplatí. Můžete pak poslat kontakt na firmu, kterou jste si vybral, včetně Vašich referencí?
Pokud jde o slečny, tak se jednalo o to, že v koupelně byly jiné obklady (chyběl jeden typ), než které si v rámci KZ objednaly. Odpovědí jim bylo to, že se v podstatě o nic nejedná a že když se člověk ráno probudí, tak mu je stejně jedno, jaké má v koupelně dlaždičky ... toto mě hodně nadzvedlo


Zdravím, jsem objednaný na předpříjímku na středu. Reference a případně i kontakt (pokud budu spokojen) uvedu zde hned večer.
c.fiala
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 0
Registrován: 03 led 2009, 18:09
Online: 19d 13h 41m 21s
Byt: 5204
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod c.fiala » 29 dub 2009, 21:53

Zderavím sousedi,

tak mám za sebou předpřejímku bytu a celkový dojem dobrý - čekal jssem větší problémy jak s nedodělky, tak s lidmi, kteří se toho účastnili. Doprovázela mě paní z firmy, která se těmito záležitosmi zabívá. Nalezli jsme celkem 19 nedodělků s v celku banálním charakterem. Co se týče KZ vše sedělo a zaměřil jsem se na otopné těleso umístěné v koupelně se kterým tu byl problém u mě v pořádku. Jednání se zástupci konstruktivy bez problémů. Byli přítomní 3 muži od konstruktivy a p. Šimůnek. Pana Šimůnka očividně tlačil čas (nesjpíš není zvyklý na detailní rozbor) zápisům se ale nebránil ani tlak na rychlejší ukončení prohlídky nevyvíjel. Dost mě překvapil počet lidí který se toho účastnil.
Těm kteří nemají v rodině či mezi přáteli stavaře rozhodně doporučuji vzít si s sebou i placeného odborníka. Pokud jde o mě osobně našel bych cca 5 závad místo 19. Ani ze strany zástupců Konstruktivy a p. Šimůnka nebyl prostor ke spekulacím nad oprávněností zápisu nebo bagatelizování - pokud jednám s někým u koho cítím, že má znalosti na mé úrovní tak vím že písek do očí mu jen tak nenasypu.
Přeji všem hodně štěstí - myslím, že o štěstí to hlavně je.
Paní z firmy mi napíše na mail seznam věcí, které objevila pro kontrolu při přejímce. Pokud někdo bude chtít přepostat může mě kontaktovat na c.fiala@seznam.cz.

Kontakt na firmu: http://www.konpo.cz/prejimky.html
c.fiala
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 0
Registrován: 03 led 2009, 18:09
Online: 19d 13h 41m 21s
Byt: 5204
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod admin » 29 dub 2009, 22:03

Díky za pozitivní zprávy. Pokud jste měl v bytě jen nedodělky banálního charakteru, tak je to, myslím, poměrně dobré ...
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod c.fiala » 29 dub 2009, 23:58

Ještě rada pro všechny. Při domlouvání předpřejímky si trvejte na domluvě od kdy do kdy. Sami si to asi plánují jen v rámci minut - to pro laika rozhodně nestačí.
c.fiala
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 0
Registrován: 03 led 2009, 18:09
Online: 19d 13h 41m 21s
Byt: 5204
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod Crusty » 30 dub 2009, 20:26

V případě zjištění jakékoli závažné vady či nedostatku a odpovědi, že je to podle projektové dokumentace bychom doporučili vyžádat si projektovou dokumentaci z data kdy jste byt kupovali a ze současného data pro zjištění zda náhodou nedošlo ke změně této dokumentace bez Vašeho vědomí.
Crusty
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 4
Registrován: 23 dub 2009, 21:21
Online: 53d 10h 57m 31s
Byt: 6406
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod admin » 03 kvě 2009, 10:33

Nemám teď SOSB u sebe, ale předpokládám, že v ní bude uvedeno něco v tom smyslu, že nákres půdorysu je pouze orientační a většina parametrů se může ještě změnit (některé případně s určitou tolerancí - např. plocha bytu). Například v Informačním listu je napsáno, že všechny informace v něm uvedené jsou nezávazné a developer je může kdykoliv změnit (aniž by došlo ke snížení kvality).
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod admin » 05 kvě 2009, 13:31

Tak jsem si domluvil předpřejímku na Čt odpoledne, pak dám vědět, jak jsem dopadl ;) Nicméně po diskuzi s p.Šimůnkem radši upřesním, že předpřejímka je v podstatě něco navíc (ne každý developer ji dělá), vlastní přejímka bude až na konci léta. To znamená, že při předpřejímce nebude ještě vše ve finálním stavu a nepůjde vyzkoušet úplně všechno. Účelem předpřejímky je odhalit co nejvíc problémů už nyní, aby se do vlastní přejímky stihly opravit a přejímka bytu se pak zbytečně neprotahovala.

BTW Ještě jedna informace ohledně délky trvání záruky: dle zákona č. 40/1964 § 646 odst. 3 je záruka na stavbu 3 roky, na vnitřní zařízení pak 2 roky.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod simek » 06 kvě 2009, 10:56

Právě jsem se vrátil z předpřejímky bytu v 7 patře sekce 8.
Byl tam se mnou kamarád, který má stavební firmu a až na drobnosti, jako příliš dlouhý parapet, který brání úplnému otevření okna, nedovírající se dveře, viditelné(ošklivé) švy na zdi, mezi betonovým sloupem a tvárnicovou zdí je vše ok.
Společné prostory i garáže jsou také v pořádku. Jsem spokojený a těším se na byt:o)
simek
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 514
Registrován: 18 črc 2008, 11:49
Bydliště: Pískařská 2075/5
Online: 84d 7h 39m 39s
Byt: 8703
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod admin » 06 kvě 2009, 12:21

Díky za info. Podle jednotlivých komentářů to vypadá, že je stavba poměrně kvalitní a nedodělků už málo ... samozřejmě jsou i případy typu "špatné obklady a vymalování jako protislužba", nicméně doufám, že se jedná jen o vyjímky potvrzující pravidlo ;)
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Přejímky bytů

Odeslatod admin » 07 kvě 2009, 17:14

Tak už mám předpřejímku za sebou. Mám z ní poměrně dobrý pocit. Sice jsme objevili celkem 35 závad, které se zapisovaly, ale nejedná se o nic vážného. Největší problémy byly s poškrábanými okny, s poškrábanou plovoucí podlahou a s mezerami mezi obvodovými lištami a podlahou. Samozřejmě ještě nefungovala elektrika, takže nešlo vyzkoušet vše, nicméně drtivou většinu jsme zkontrolovali. Navíc bylo fajn, že jsme se se stavbou nemuseli hádat, co je závada a co ne.
K předpřejímce jsem si pozval paní Váchovou (kontakt - viz. příspěvek od uživatele c.fiala - http://www.konpo.cz/prejimky.html, Zdeňka Váchová tel. +420 602 619102). S paní Váchovou jsem byl maximálně spokojený a investice rozhodně nelituju. Ví, co je potřeba zkontrolovat, a nenechá se ničím odradit. Doporučuju ;) Navíc dělá i přejímky v zastoupení, což je užitečné pro ty, kteří jsou v současné době pracovně v zahraničí a předpřejímky se nemohou fyzicky zúčastnit.
Předpřejímky se účastnili 4 lidé od dodavatele, resp. developera. Paní Váchovou už znali, což je výhoda ;) Naštěstí nikam nespěchali ani na nás netlačili, takže jsme měli na předpřejímku dostatek času. A ten je při předpřejímce bytu za miliony rozhodně potřeba. Sice bude ještě přejímka na konci léta, nicméně ideální je všechny problémy a nedostatky identifikovat už teď.

Informace, které jsem získal během předpřejímky:
  • vodovodní baterie Oras ze standardu by měly patřit k těm kvalitnějším
  • totéž by mělo platit i pro použitá okna
  • práh u vstupních dveří, termost. hlavice u topení apod. budou dodány, teď ještě nikde nejsou
  • zbývající budova Orionky by se měla bourat v červenci, tj. před naším nastěhováním
  • garáže a sklepy v přízemí jsou součástí společných prostor a jejich přejímku dělá developer, nikoliv budoucí vlastník
  • může být trošku problém při vybavování garážových boxů vraty, protože musejí splňovat hygienické a požární normy
  • celkově měla paní Váchová ze stavby dobrý pocit
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Předchozí

Zpět na Postup stavby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron