Fotky ze stavby

diskuze ohledně postupu stavby 1.etapy

Re: Fotky ze stavby

Odeslatod vachah » 16 bře 2009, 20:37

Přidal jsem nové foty z 14.3.2009. Začíná se nám to blížit. Už se pracuje i na teréních úpravách.
Zajímalo by mě, jestli někdo dokážete odpovědě na dvě otázky.
- v přízemí budov (ze strany od Vltavy a "od tramvaje") jsou v některých částech přimontované železné konstrukce - nevíte někd jaký mají mít účel?
- na jižní staně areálu, kde dle plánku ČNAS může vyrůst ještě další budova v tuhle chvíli stojí polorozebraná původ konstrukce další budovy čokoládoven - nevíte, jestli (v případě, že se ČNAS rozhodnou zatím ve stavbě dalšího bytového domu nepokračovat) proběhne její demolice nebo jestli tam zůstane takto stát? Osobně bych preferoval demolici i v případě, protože část oken mám tímto směrem a tohle nebude moc hezké panorama...
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Fotky ze stavby

Odeslatod admin » 16 bře 2009, 23:24

Pokud jde o železobetonovou konstrukci, tak tam si nejsem jistý, o kterou se jedná. A pokud jde o původní budovu, tak názory na to se různí - buď se zboří nebo bude sloužit jako základ pro druhou etapu (jedna informace je od pana Formáčka, druhá od pana Pěkného).
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Fotky ze stavby

Odeslatod vachah » 17 bře 2009, 10:18

Zdravím vespolek, tou první věcí jsem nemyslel železobetonovou konstrukci, ale čistě železnou konstrukci, která je připevněna na fasádě v některých částech přízemí (například na budově sekce 4, kde bych ji pochopil jako nosnou konstrukci nějakého obkladu, ale ne budovách sekce 5 a 6, kde jsou v přízemí okna mi její účel ztím uniká.
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Fotky ze stavby

Odeslatod admin » 17 bře 2009, 19:05

Už asi vím, o co se jedná - předpokládám, že jsou to ty konstrukce na obrázcích níže.

Obrázek Obrázek

Žádný účel konstrukce mě ale nenapadá,a to hlavně kvůli tomu, že je konstrukce umístěna přímo před okny, což mi nedává moc smysl.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Fotky ze stavby

Odeslatod vachah » 17 bře 2009, 19:54

Ano, přesně tyhle konstrukce jsem myslel. V jedné části to přes okna nejde, takže jsem nejdříve myslel, že na tom bude přidělaný nějaký obklad, ale pak jsem si všimnul, že je to i přes okna.
Pokoušel jsem se najít něco, co by to pomohlo identifikovat na fotkách z webu CNAS. Moc toho tam není, ale nakonec se mi ve videu z vizualizace podařilo najít jednu skutečnost, která by mohla pomoci. V těchto částech jsou na vizualizaci za nějakým částečně průhledným materiálem zobrazena auta, ještě se to pokusím ověřit na plánku, ale vypadá to, že zmíněná okna vedou do garáží, takže přes to možná bude připevněn nějaký perforovaný plech a bude se tím zajišťovat větrání prostoru garáží.
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Fotky ze stavby

Odeslatod admin » 17 bře 2009, 21:05

Tak to asi opravdu bude, žádný jiný účel té konstrukce mě nenapadá. No ale za pár dnů/týdnů uvidíme sami ;)

EDIT: Výsledná podoba je zachycena na fotce zde.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Fotky ze stavby

Odeslatod admin » 18 bře 2009, 09:52

Do galerie jsem přidal plno nových fotek od uživatele jirkas - jedná se o fotky vnitřku i vnějšku stavby.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Fotky ze stavby

Odeslatod admin » 31 bře 2009, 18:54

Na stránkách ČN se objevily nové fotky ze stavby. Pro informaci je uvádím i zde.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Fotky ze stavby

Odeslatod admin » 17 dub 2009, 19:04

Dnes jsem se byl znovu podívat ve svém bytě a jak je z fotky níže patrné, tak garáže jsou již v téměř finálním stavu (podhledy dokončené, parkovací místa označena čísly ...).

Obrázek

U sekce 2 je již osazené tablo u vchodu - viz. fotka níže.

Obrázek
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Fotky ze stavby

Odeslatod admin » 08 kvě 2009, 09:48

Do galerie jsem přidal 48 nových fotek stavby včetně vnitrobloku (příslušné album je zde). Zaujalo mě využití sochy z původní Orionky, která teď stojí na nově zbudovaném podstavci mezi stavbou a novou Orionkou (fotky zde a zde).
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

PředchozíDalší

Zpět na Postup stavby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron