Architekt BP

co se jinam nevešlo

Architekt BP

Odeslatod peterdvorak99 » 27 led 2009, 21:50

Odkazy na architektonický tým projektu (zahrnuje ostatní realizované projekty, CV atd.):

http://www.arch.cz/omicron/

http://www.omi.cz/
peterdvorak99
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 107
Obrázky: 7
Registrován: 24 led 2009, 20:06
Online: 1d 23h 4m 30s
Byt: 3302
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Architekt BP

Odeslatod peterdvorak99 » 31 led 2009, 23:45

Architektura jistě není exaktní věda a projevuje se v ní silně subjektivní hledisko. V každém případě je jistě příjemné vědět, že budovu, ve které budete bydlet, projektoval někdo, kdo je ve svém oboru absolutní špička, a rovněž stavební firmy realizovaly (konstruktiva b, unistav) některé stavby roku v ČR.
Renomé architekta Kotíka dokládá i fakt, že byl jako málo z domácích architektů pozván k účasti v soutěži o novou budovu NK:

Soutěž byla šitá na míru Janu Kaplickému, kterého k účasti v soutěži pozval osobně generální ředitel Národní knihovny…

Národní knihovna upozornila dopisem na vyhlášení soutěže dopisem celkem 17 architektů. Pokud některá média ilustrovala vyhlášení soutěže fotografií Jana Kaplického, učinila tak o své vůli, nikoli na popud či přání Národní knihovny.

Dopis byl zaslán následujícím architektům:

1) Mr. Peter EISENMAN, FAIA, NEW YORK, USA

2) Mr. Rem KOOLHAAS, ROTTERDAM, HOLLAND

3) Mr. Steven HOLL , NEW YORK, USA

4) SNOHETTA ASSOCIATES, OSLO

5) DE MEURON et J. HERZOG, BASEL, SUISSE

6) Mr. Norman FOSTER, LONDON, GREAT BRITAIN

7) Mr. Richard ROGERS, LONDON, GREAT BRITAIN

8) Mr. Peter ZUMTHOR, HALDENSTEIN, SUISSE

9) Mr. Tadao ANDO, OSAKA, JAPAN

10) Mr. Jan KAPLICKY, FUTURE SYSTEMS, LONDON, GREAT BRITAIN

11) Monsieur Renzo PIANO, GENOVA, ITALY

12) Mr. Richard MEIER NEW YORK, USA

13) Mr. Anton SCHWEIGHOFER,VIENNE, AUSTRIA

14) Enric MIRALLES, BARCELONA, SPAIN

15) Pan Josef PLESKOT, Praha

16) Pan Emil PŘIKRYL, Praha

17) Pan Martin KOTÍK, ATEL. OMIKRON – K, Praha

Text dopisu:

Vážený pane architekte,

dovolte mi prosím upozornit Vás na mezinárodní otevřenou architektonickou soutěž, kterou podle standardů a se schválením Světové unie architektů (UIA) vyhlásila dne 16. května 2006 Národní knihovna České republiky. V soutěži hledáme nejvhodnější návrh nové budovy Národní knihovny, která bude stát na velmi zajímavém místě: západním okraji letenské pláně v Praze, v sousedství památkové zóny UNESCO Staré Město – Hradčany – Malá Strana. Přáli bychom si, aby nová Národní knihovna České republiky, kterou bychom rádi otevřeli koncem roku 2010, nebyla jen moderním studijním a informačním centrem, ale zároveň zajímavou ukázkou té nejlepší světové architektury dneška. Nesmírně mne proto potěší, pokud se této soutěže zúčastníte.

Podrobnější informace včetně soutěžních podmínek a složení poroty jsou k dispozici na webových stránkách Národní knihovny: http://www.nkp.cz/competition_library/index.htm. Uzávěrka přihlášek je 30. června tohoto roku.

S úctou a nadějí

Vlastimil Ježek

gen. ředitel NK ČR

Starší rozhovor s arch. Kotíkem naleznete zde:
http://bydleni.lidovky.cz/nejdrive-je-c ... e-styl_byt
peterdvorak99
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 107
Obrázky: 7
Registrován: 24 led 2009, 20:06
Online: 1d 23h 4m 30s
Byt: 3302
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Architekt BP

Odeslatod simek » 11 pro 2009, 11:00

oslovil jsem dnes pana architekta Martina Kotíka, autora Belárie, s dotazem na ochotu projekt doplnit o věci jako pergoly, předokenní, žaluzie, předělání vnitrobloku a doplnění o dětské hřiště a on velice ochotně souhlasil. Říkal, že jeho původní plány jsou díky šetření značně osekány a že bude rád, když něco dokončíme jak bylo v plánech. Například věž měla mít o 2 patra víc, ale to asi dostavovat nebudeme že:o)
Co se týká venkovních úprav, podlehajících schválení společenství vlastníků, žádám tímto všechny co něco takového plánují o trpělivost, jakmile vznikne společenství, vytvoříme s architektem nabídku řešení. Spíše prosím dodávejte podněty co kdo chcete udělat, aby to potom bylo rychle připraveno ke spokojenosti všech. Moje idealistická představa je, že třeba u pergol dodáme cca 3 návrhy s kalkulací a doporučením firmy pro realizaci.
Šimek 606 618 847
simek
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 514
Registrován: 18 črc 2008, 11:49
Bydliště: Pískařská 2075/5
Online: 84d 7h 39m 39s
Byt: 8703
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Architekt BP

Odeslatod rokýsek » 11 pro 2009, 13:08

Souhlasíme, je to dobrá zpráva. Máme určitě zájem dělat něco s terasou, aby se mohla využít větší část roku. Pergola by nebyla špatné řešení a také jsem pro, aby to bylo pro všechny stejné, tj aby to vypadalo dobře a bylo v souladu se stavbou.
rokýsek
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 178
Obrázky: 2
Registrován: 22 črc 2009, 15:34
Bydliště: Pískařská 2075/5, 14300 Praha 4-Modřany
Online: 8d 14h 27m 33s
Byt: 8503
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Architekt BP

Odeslatod c.fiala » 11 pro 2009, 16:37

Nemám nic proti, ale pokud se budou přidělávat pergoly, ať se to financuje pouze z prostředků lidí, kteří mají balkon.
c.fiala
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 0
Registrován: 03 led 2009, 18:09
Online: 19d 13h 41m 21s
Byt: 5204
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Architekt BP

Odeslatod peterdvorak99 » 11 pro 2009, 20:44

To považuji snad za automatické - totéž platí o jiných útratách, které se např. týkají garáží atd. - vždy by měl financovat jen ten, kdo má garážové stání atd. Sám nic v souvislosti s garáží platit nebudu (nemám zde majetkový podíl), ale zase bych byl na oplátku pro, aby ti, co koukají na popelnice jako já zaplatili jejich zastřešení. To lze obecně řešit tak, že nezúčastnění buď zaplatí do fondu oprav méně, nebo naopak zúčastnění zaplatí více. U vnitrobloku a dětského hřiště už to tak jasné není a je to na domluvě. Ku příkladu: osobně nemám příliš zájem platit např. hřiště, když děti nemám a ani nikdy mít nebudu (navíc z mého pohledu hřiště = křik dětí). Na druhou stranu chápu, že děti někde musí vybít energii a pak zase neničí okolí, takže je to asi taková prevence (výpalné?). Proto říkám, je to na zvážení. O těchhle věcech musí jednat výbor a pak je předkládat vlastníkům k hlasování.
peterdvorak99
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 107
Obrázky: 7
Registrován: 24 led 2009, 20:06
Online: 1d 23h 4m 30s
Byt: 3302
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Architekt BP

Odeslatod rokýsek » 11 pro 2009, 20:47

Nevím jak ostatní, ale pro nás je to samozřejmé, že si to zafinancujeme sami/ (každý sám na svý terase). Jde jenom o to, aby si každý nevymýšlel neco jiného, s ohledem, že se jedná o zásah do vzhledu budovy a potřebuje to schválit SVJ.
rokýsek
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 178
Obrázky: 2
Registrován: 22 črc 2009, 15:34
Bydliště: Pískařská 2075/5, 14300 Praha 4-Modřany
Online: 8d 14h 27m 33s
Byt: 8503
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Architekt BP

Odeslatod c.fiala » 11 pro 2009, 23:14

Já si právě nemyslím, že každý toto bere jako automatiku. Nevím jak funguje SVJ, nemám s tím zatím žádnou zkušenost, nebudu mít problém cokoliv odsouhlasit pokud si budu myslet, že to má smysl ale ne všechno hodlám platit a pokud bych měl muset, budu jen kvůli tomu proti. Soudím podle příspěvků z téma o krádežích v garážích, kde mi spekulace o zab. systému vyzněli tak, že se budou hradit z fondu všech. Co se týče zastřešení popelnic můžou nastat malicherné spory ve stylu "já tam sice okna mám, ale nevadí mi to" atd. Toto by bylo potřeba si nějak vyjasnit a tak prosím někoho zasvěceného, aby napsal jak toto bude nejspíš fungovat, je potřeba si to vyjasnit. Co se týče hřistě ve vnitrobloku jsem určitě proti. Vnitroblok je obklopen ze všech stran zdmi, tím pádem je akusticky uzavřen a Vy, kteří toto navrhujete si zkuste v půlce bloku utřeba vic nahlas zapískat a tak hlasitě co uslyšíte Vy si buďte jistí, že slyší každý kdo tam má otevřené okno a teď ten kravál, když tam o letních víkendech pobíhá 5, 10, 15 dětí a do toho si povídají a děti okřikují rodiče....pukla by mi z toho hlava a myslím, že nejenom mě. Toto je velmi špatný nápad!
c.fiala
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 0
Registrován: 03 led 2009, 18:09
Online: 19d 13h 41m 21s
Byt: 5204
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Architekt BP

Odeslatod simek » 12 pro 2009, 09:02

samozřejmé je, že realizaci například pergoly si platí každý sám, ale architekta, vzhledem k tomu, že se jedná o stavbu podléhající schválení celku-úpravy domu jako celku, zaplatíme z peněz všech, nebude to žádná zásadní suma. Co se týká členění co ze společných peněz platit a co ne, o tom je třeba diskutovat a poptat se jak to dělají jinde. Nerad bych ale docházel k absurditám jaké jsem zažil v jednom symfonickém orchestru, kde s vážnou tváží houslista pronesl, že má nárok na víc peněz než tubista, protože celkově víc hraje:o)
Značnou částku jako celek dostaneme, jak předpokládám, jako kompenzaci za špatně postavené omýtky a tyto peníze nemůžeme dělit, budou všech, prostě je třeba se vždy domluvit jako lidi a první příležitost bude na ustavující schůzi SVJ, kde má každý právo cokoli navrhnout a kandidovat do výboru, kde bude mít na věci největší vliv!!!
Co se týká vnitrobloku, pokud hřiště odhlasuje většina, bude tam stát, pokud ne, uděláme tam alespoň to, co bylo v propagačních materiálech a v původních plánech architekta, tedy cestičky a lavičky, protože to co je tam nyní zase za naprosto špatný nápad pokládám jako spolumajitel já a to mám terasu do vnitrobloku stejně jako c.fiala.
simek
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 514
Registrován: 18 črc 2008, 11:49
Bydliště: Pískařská 2075/5
Online: 84d 7h 39m 39s
Byt: 8703
Vytisknout tento příspěvěk

Re: Architekt BP

Odeslatod c.fiala » 12 pro 2009, 10:13

To co je teď ve vnitrobloku je paskvil a jsem taky pro, aby se to předělalo dle původního plánu. Hřiště by mohlo být na pozemku směrem k řece za silnicí - ne ve vnitrobloku proboha. Bylo by stejně využitelné i pro lidi, kteří budou bydlet v druhé etapě (pokud se bude vůbec kdy stavět).Bylo by dobré o navrhnutých věcech hlasovat zvlášť, ne sjednotit návrhy do jednoho celku.
c.fiala
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 0
Registrován: 03 led 2009, 18:09
Online: 19d 13h 41m 21s
Byt: 5204
Vytisknout tento příspěvěk

Další

Zpět na Ostatní diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron