dětské hřiště

co se jinam nevešlo

dětské hřiště

Odeslatod simek » 22 srp 2009, 17:26

nové téma:o)

mám malého syna a předpokládám, že zde bude bydlet více rodin a tudíž dětí. Byl bych pro zřízení nějakého i menšího hřiště (písek, klouzačka, houpačla...)napadá někoho jak to ještě zařídit přes Pentadom?Nebo to budeme muste realizovat svépomocí, tedy v případě, že se na této potřebě dohodně většina...
simek
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 514
Registrován: 18 črc 2008, 11:49
Bydliště: Pískařská 2075/5
Online: 84d 7h 39m 39s
Byt: 8703
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod admin » 22 srp 2009, 20:31

Bojím se, že přes Pentadom to zařídit nepůjde. Alespoň mě nenapadá žádný způsob, jak to provést. Nicméně si myslím, že dětské hřiště je dobrý nápad. V komplexu bude určitě bydlet hodně rodin s dětmi, které by ho ocenily. Otázka je, kam hřiště umístit. Jednou z možných lokalit je vnitroblok, který je podle mě špatně navržený - plno malých chodníčkú vedoucích nikam. Otázkou ale je, jak by se to líbilo majitelům bytů (nejen těch v 2NP s terasou) právě do vnitrobloku.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod vachah » 24 srp 2009, 18:40

Hriště by bylo zjímavým doplňkem.
Ohledně změny využití vnitrobloku jsem dost skeptický - jak jsem koukal na půdorysy pater v projektu, tak do vnitrobloku má okna i dost garsonek a obávám se, že jejich majitelé (podle informací na stránkách ČNAS jich je dost prodaných) s tímto souhlasit nebudou.
Jako alternativy bych viděl následující scénáře:
- pokusit se dohodnout s lidmi z "Klubovny volnočasových aktivit" (SASVA) společný postup - pro jejich účely by mohlo být dětské hřiště také zajímavé; společným postupem bych si pak představoval zjištění vlastníků okolních pozemků (některé by dokonce měly patřit k projektu a ČNAS je plánovaly převést na Prahu 12 - otázkou je jestli k tomu dojde po dokončení 1. fáze nebo jestli to zatím ČNAS odloží :?: ); Pak by bylo možné do jednání vtáhnout i Prahu 12, protože dětské hřiště pro projekt s více než 300 bytovými jednotkami by je mohlo zajímat.
- když jsme o víkendu jeli kolem "lodní restaurace", tak jsem si všiml, že na travnaté ploše mezi lodí a parkovištěm byly nějaké plastové části hodně jednoduchého dětekého hřiště umístěny; obecně si myslím, že tady u vody by bylo prostoru dost, takže další možný scénář je vytvoření nadchodu/podchodu (viz. plány ČNAS) v oblasti našeho projektu; obávám se, že ze strany ČNAS nebude moc aktivity - koneckonců jsem viděl ten obrovský progres v bourání staré budovy Orionky na jih od našeho projektu :-( a z toho vyvozuji, že ČNAS tlačí veškeré náklady na minimum. Vzhledem ke studii Prahy 12, která uváděla, že velkým problémem v této části Prahy 12 je malé množství prostupů přes/pod vlakovou a tramvajovou tratí a kterou jsem kdysi viděl někde na webu bych tento tlak rozhodně zkusil vyvinout i směrem k Praze 12.
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod vachah » 24 srp 2009, 18:49

Ještě mě napadlo jedno téma - zatím bych ho nedával samostatně, protože to tak nějak cítím jako součást trávení volného času (ať již pro lidi s dětmi nebo bez nich).
Předpokládám, že v našem projektu bude bydlet i dost lidí se psy. Osobně jsem takovým člověkem :-) a vím, že není ideální venčení psů na stejném prostotu, kde si hrají malé děti. V okolí je dost ploch, které jž mají jasné využití a kde je venčení psů nemožné - golfové hřiště, Freestyle Park, cyklistická stezka, ruiny staré budovy jižně od našeho nového bydliště,... Rád bych - abychom se vyhnuli konflitům mezi různými zájmovými skupinami tlačil i na vznik nějakého parku, kde by se dalo projít, nechat proběhnout psa,.... Plocha jižně od Freestyle Parku se mi zdá celkem vhodná :-).
Jsou tady nějací "pejskaři"? Zajímá tento námět někoho?
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod admin » 24 srp 2009, 22:24

vachah píše:Hriště by bylo zjímavým doplňkem.

Přesně tak. Jak jsem už psal, dětské hřiště je rozhodně užitečné a bude to jenden z bodů k řešení po vzniku SVJ. Variant je několik. Uvidíme, která zvítězí.

vachah píše:Jsou tady nějací "pejskaři"?

Minimálně snowme je podle mě nadšená pejskařka, ta se do diskuze určitě ráda připojí :)
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod vachah » 24 srp 2009, 23:36

Jj, na "psí fotky" snowme jsem koukal - uvidíme, jestli se najde ještě někdo další ;-)
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod Peeta » 25 srp 2009, 00:07

Ahoj
my jsme rozhodně pro psí park:)!!VÝBORNÝ nápad.
Ale byli sme i s hafanem na cyklostezce a taky se nám tam líbilo,ale přece jen je tam větší provoz a náš pejsan je divoch:),takže určitě se přidáme.
Peeta

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod vachah » 25 srp 2009, 07:59

Náš hafan je už starší a bolí jí tlapy, ale stejně se ráda prběhne za míčkem a na to je na cyklostezce "ve špičkách" moc velký provoz. Jinak, když se to tam zklidní, tak to jde, ale v létě je ta lidí fůra.
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod admin » 25 srp 2009, 09:16

Ideálním řešením pro pejskaře by podle mě bylo zkulturnit plochu mezi Belarii a vlakovým náspem (místo pro druhou etapu) nebo v místě zbytků Orionky (samozřejmě pokud ji zbourají a místo upraví). Pak je taky možnost venčení podél ulice Mezi vodami, která je poměrně dlouhá a není tam takový provoz jako na cyklostezce.
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod vachah » 25 srp 2009, 09:51

admin píše:Pak je taky možnost venčení podél ulice Mezi vodami, která je poměrně dlouhá a není tam takový provoz jako na cyklostezce.

Pravda, provoz je menší, ale je to povětšinou asfalt. Hledám něco, kde by byla tráva.
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Další

Zpět na Ostatní diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron