dětské hřiště

co se jinam nevešlo

Re: dětské hřiště a hafani

Odeslatod snowme » 25 srp 2009, 10:08

Jirko,opět fajn připomínka:-).Právě to jaké plány jsou s plochou mezi vlakem a vůbec v širším okolí objektu mne vážně zajímá....také nikdo neví jistě,zda se někdy v budoucnu budou dělat ty domky u trati a proto si nejsem jistá investicemi do zatravění a vytvoření parku v této části(ikdyž možná tomu můžeme pomoci ...).V každém případě by to bylo moc fajn,kdyby tam byla zeleň a prostor pro nás i pejsky.
Bohužel mám pouze z doslechu pár info o bourání a stavbě admin.budov v blízkosti objektu,ale o plánech,jak se s pozemkem před tratí naloží nevím :( ....Také se trošku obávám,že dosud klidná ulice Mezi vodami se změní na rušnější,ale to musíme ještě vypátrat.... :(
Ps:Ahoj Hynku,v první řadě mne a mého psa moc těší,že jsme narazili na někoho s fenečkou a taky je fajn,žes nakous takové téma .Ideální by mi přišlo,kdyby se naše lokalita rozvíjela tak, jak je podle mne nejlogičtější a to jako příjemná oddychově sportovní zona,kde budou mít prostor jak ohraničená místa (jako golf,dětské koutky) ale i zelené psí zony pro pěší(nemyslím tím stezku) a koše s pytlíky.
Já mám kousek studio a venčíme se podél řeky,je tam taková pěšika.Problém je,že na jižní stranu se dojde po silnici a jsou to spíš úseky a musíte si vycvičtit psa na zimu (pokyn jako nesmíš do vody a nech tu kachnu bude dost oblíbený...) Jinak od lodi je pěkná procházka směrem na braník a dál na centrum.Doporučuji držet se vody,kde to půjde...Jinak věřím,že tato vaše sestava bude schopná zařídit i park,když už se tak jmenujeme .-).Asi by bylo dobré pěkně se zajímat o rozvoj této oblasti a skamarádit se s někým ze zastupitelstva...
Jinak kdyby někdo byl pro společné venčení hlásíme se,můj pes miluje společnost,dává samozřejmě přednost fenkám,ale skamarádí se i se psem,když to jinak nejde...Za odměnu ukážu krásný místa na venčení(nedaleko je příjemný les v hodkovičkách,taky rokle a no name les se zvířátkama.Je to trošku dál,ale pesjci si to zaslouží.-)
snowme

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod vachah » 25 srp 2009, 10:38

Ahoj, zatravnění, případně zakeření a zastromení :-) ploch na západ a na jih od naší etapy by bylo super. ČNAS tam teď podle mě nic stavět nebudou, ale pozemek jim patří a mohou na něm kdykoli cokoli stavět nebo ho dokonce mohou oplotit, čehož se trochu bojím. Třeba předpokádám, že pokud nedojde k demolici budovy na jihu, tak bude opocena a tím to pro ČNAS zhasne.
O tom prostoru po proudu od lodi známe - obecně lze říct že okolí máme slušně prochozené (přece jen jsme rodilí Bráničáci ;-) ).
Kachny jsou v pohodě na ty hafan kašle (párkrát lovil koropv s tenisákem v tlamě :-) ). S vodou je to horší - přece jen je to Zlatá retrívřice a vodu prostě miluje.
Společným venčením se nebráním, relativně často je praktikujeme v našem současném bydlišti, kde má hafan dlouholeté kámošky. Je to ale už starší dáma a nemá ráda, když jí psy očuchávají - to je pak pořádně proštěká :P . Společnost se ale vždycky hodí.
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod admin » 25 srp 2009, 10:56

vachah píše:ČNAS tam teď podle mě nic stavět nebudou, ale pozemek jim patří

ČN by ho mohly bezúplatně převést na naše SVJ a my bychom si tam ten park už zřídili sami :D
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod vachah » 25 srp 2009, 11:16

admin píše:ČN by ho mohly bezúplatně převést na naše SVJ

Odvážná myšlenka :-) Se zařizováním rád pomůžu a budu se ho aktivně účastnit. Budu se účastnit i jednání s ČNAS, ale bych pradu řekl, tak mě nenapadá strategie.
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod admin » 25 srp 2009, 11:51

To nebyl ani tak návrh jako spíš pokus o vtip :) Ale pokud by se to povedlo, tak by to bylo vážně super a pěl bych pak na ČN chválu, kudy bych chodil :D
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod vachah » 25 srp 2009, 12:55

Pochopil jsem ;-) ale vážně by bylo fajn ČNAS přesvědčit.
vachah

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod admin » 25 srp 2009, 13:12

Jen mě bohužel nenapadá, jak na to. Přece jen přemluvit soukromou firmu k tomu, aby se bezúplatně vzdala části svého vlastnictví ve prospěch nějakého SVJ, bude oříšek :D
admin
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Obrázky: 377
Registrován: 01 dub 2008, 20:04
Online: 283d 9h 40m
Byt: 3405
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod snowme » 25 srp 2009, 14:10

Mohu nějak pomoci.-)?Docela mi záleží na tom,aby ten úžasný a báječný nápad někam nezmizel .-)
snowme

 
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod simek » 03 kvě 2010, 12:55

dětské hřiště:

oslovil jsem nejdříve Magistrát a zde je odpověď:


Vážený pane Šimku!
Jménem ředitele odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu hl. m. Prahy PhDr. Mgr. Drtiny, odpovídám na Váš dopis se žádostí o informaci ohledně možnosti získat finanční prostředky na výstavbu dětského hřiště v areálu Beláriepark.
Hl. m. Praha každoročně vyhlašuje Celoměstské programy podpory sportu a tělovýchovy, kde jedním z programů je i program Úprava veřejných ploch určených pro sportování. Program má však pevná pravidla, mezi které mimo jiné patří, že žadatelem může být pouze městská část. Celé znění programů je k dispozici na
www.magistrat.praha-mesto.cz v odkazu Dotace a granty - Sport a tělovýchova - Celoměstské programy podpory sportu a tělovýchovy na území hl. m. Prahy na rok 2010.

Za SMT MHMP

Mgr. Romana Beková
Magistrát hl. m. Prahy
odbor školství, mládeže a tělovýchovy
oddělení sportu a volného času
tel: 23600 5914
fax: 23600 7148
e-mail: romana.bekova@cityofprague.cz

oslovil jsem tedy prahu 12 a zde je odpověď

Vážený pane Šimku,
na základě našeho jednání, týkajícího se Vašeho požadavku na zbudování dětského hřiště, Vám sdělujeme následující. Pozemek, na který požadujete umístit dětské hřiště, je ve vlastnictví SVJ Beláriepark. Městská část Praha 12 buduje dětská hřiště na pozemcích, které spravuje. Informujeme Vás o možnosti podání grantu na vybudování dětského hřiště, které vypisuje např. Nadace duhová energie v rámci Oranžová hřiště nebo Magistrát hlavního města Prahy.
S pozdravem
Michaela Sýkorová
oddělení veřejné zeleně MČ Praha 12 OŽP
tel. 244 472 968

dále jse oslovuil ČEZ a dozvěděl se, že naděje je nesmírně malá, protože mají ročně stovky žádostí(letošek je již uzavřený)a nepatříme mezi favority.

Takže se ještě poohlížím po dalším mecenáši, napadlo mně Nestlé, ale až nás odmítnou, zbývá jediná možnost...
simek
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 514
Registrován: 18 črc 2008, 11:49
Bydliště: Pískařská 2075/5
Online: 84d 7h 39m 39s
Byt: 8703
Vytisknout tento příspěvěk

Re: dětské hřiště

Odeslatod kuboslav » 19 črc 2012, 10:33

Tak jak to vypadá s tím dětským hřištěm?
kuboslav

 
Vytisknout tento příspěvěk

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron